Villit ravit 12.04.2009 - suuret palkintosummat

 

Ravirata Silwer järjestää osaltansa harvinaista herkkua, nimittäin villit ravit. Houkuttimena toimii hehkeän kokoiset palkintosummat!
   Tervetuloa nauttimaan upeasta tunnelmasta ja kannustamaan suosikkisi voittoon!
Terveisin, Icengard :)

Yleistä raveista:
- Lähdöt arvotaan kun ne täyttyvät, eikä niitä normaalisti jaeta ryhmiin. Poikkeuksena peitsarilähdöt. Poikkeuksia voi ilmetä toisinaan muissakin lähdöissä.
- 1 hevonen / 1 lähtö per ravit, 1 ohjastaja / 1 lähtö.
- Montélähtöön ilmoittautuminen: Jos hevosellasi ei ole monté ennätystä, ilmoita hevosen kärryennätys!
- Hevosen tulee olla suorittanut koelähtö hyväksytysti, ilman ennätystä tulevia osallistumisia ei hyväksytä. (ponien ei tarvitse suorittaa koelähtöä) Vaikka koelähtötulosta ei lasketa viralliseksi ennätykseksi, voit ilmoittaa hevosen sen avulla raveihin merkitsemällä ennätyksen loppuun (kl) -merkinnän.
- Muut osallistumista rajoittavat säännöt voit katsoa VRER:n raviurheilu sivulta.

Esimerkkejä voittojen jakautumisesta:
- 1.p.:n ollessa: 1 600v€, voitot jakautuvat seuraavasti: 1 600 - 990 - 610 - 430 - 260 (- 115) v€
- 1.p.:n ollessa: 1 400v€, voitot jakautuvat seuraavasti: 1 400 - 875 - 525 - 340 - 180 (- 90) v€
- 1.p.:n ollessa: 150v€, voitot jakautuvat seuraavasti: 150 - 80 - 50 - 35 - 15 (- 5) v€

Ilmoittautuminen:
- E-mailiin: rrsilwer@gmail.com 10.04. klo 10.00 mennessä otsikolla: ravit 12.04.09
- 3 hevosta / omistaja / lähtö (peitsareita rajattomasti)
- Seuraavassa muodossa:
Sarja nro. [rivinvaihto] 5v o ESI-Merkki / Erkki (SeuRa) 20,0aly --
Huomaa lopussa kaksi viivaa!
 
----------
Päivitetty viimeksi 15.04.09. - Tulokset
 

Lämmittelyvärit:

----------------------------------------------
 

Sarjamääritykset:  
Sarja 1. Peitsarit ryh.ajo 1609m: Avoin. Lähdöt jaetaan sopivan tasoisiin ryhmiin ilmoittautumisajan umpeuduttua. 2 v:t omassa ryhmässään. 1.p. 8 000v€ --/--
Sarja 2. Lämminveriset tas.ajo 1600m: 2 vuotiaat PÄÄLÄHTÖ 1.p. 10 000v€ (09/12)
Sarja 3. Lämminveriset tas.ajo 2100m: 3 - 4 vuotiaat 1.p. 7 000v€ (09/16)
Sarja 4. Lämminveriset ryh.ajo 1609m: 14,0 ja nopeammat 1.p. 7 000v€ (08/12)
Sarja 5. Lämminveriset tas.ajo 2600m: 14,0 - 17,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€ (08/16)
Sarja 6. Lämminveriset ryh.ajo 2100m: 17,0 - 20,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€ (07/12)
Sarja 7. Kylmäveriset ryh.ajo 1609m: 3 vuotiaat PÄÄLÄHTÖ 1.p. 10 000v€ (06/12)
Sarja 8. Kylmäveriset tas.ajo 2100m: 4 - 5 vuotiaat 1.p. 7 000v€ (11/16)
Sarja 9. Kylmäveriset ryh.ajo 2100m: 25,5 ja nopeammat, 4v+ 1.p. 7 000v€ (05/12)
Sarja 10. Kylmäveriset ryh.ajo 3100m: 25,5 - 30,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€ (07/12)
Karsitut       Listaukset lähtöjen perässä.    

 

----------------------------------------------
 

Osallistujat / Tulokset:  
Sarja 1. Peitsarit ryh.ajo 1609m: Avoin. Lähdöt jaetaan sopivan tasoisiin ryhmiin ilmoittautumisajan umpeuduttua. 2 v:tomassa ryhmässään. 1.p. 8 000v€
 
Ryhmä a)
1. 5v o Hooligan / Mike T. (BBP) p.08,3aly -- p.1.08,4aly - 8 000v€ + loimi
2. 6v o OR`Romeo le Depp / Daniel (ORTS) p.10,1aly -- p.1.08,5aly - 4 500v€
3. 3v t My Only Hope / Adrian P. (BBP) p.10,5ly -- p.1.09,1aly - 2 700v€
4. 13v o Silver Bullet / Thomas (ORTS) p.08,1aly -- p.1.09,2aly - 1 500v€
5. 7v o Mc Noble / Pauligin (IRH) p.10,5a -- p.1.09,5aly
7. 9v t Never Been Noble / Hugo (IRH) p.08,8a -- p.1.10,6aly
8. 10v o Far Out Count / Icengard (IRH) p.09,4a -- p.1.11,1aly

Ryhmä b)
1. 7v t Top Speed Noble / Meimi (IRH) p.11,9a -- p.1.10,6aly - 8 000v€ + loimi
2. 10v t Jewel Of Pleasure / Disa (IRH) p.11,0a -- p.1.10,6aly - 4 500v€
3. 5v t Yogi Noble / Joanna (IRH) p.13,3a -- p.1.10,7aly - 2 700v€
4. 5v t Black Like Me / Elisabet (IRH) p.11,7a -- p.1.11,0aly - 1 500v€
5. 3v t Destiny Tempo / Riitta (IRH) p.19,3ke(kl) -- p.1.12,2 

2 vuotiaat, rutiini, palkinnot puolitetaan
1. 2v o Yankee Noble / Kathy (GO) p.14,0ke -- 13,8aly - 4 000v€
Sarja 2. Lämminveriset tas.ajo 1600m: 2 vuotiaat PÄÄLÄHTÖ 1.p. 10 000v€
 
1. 2v o Bamboocha / Pete (GO) 20,8ake -- 1.20,4ly xx - 10 000v€ + loimi
2. 2v t Fortune Roux / Laura (Luned) 1.28,5ke -- 1.20,8ly - 6 500v€
3. 2v o Rythm Of The Darkness / Icengard (IRH) 19,3a -- 1.20,9ly - 4 000v€
4. 2v o Tokyo Darkness / Asta (GO) 24,4ke -- 1.21,1ly - 2 000v€
5. 2v o Waheeda Tempo / Meimi (IRH) 22,0a -- 1.21,7ly x - 1 000v€
6. 2v o Too Good To Be Jazz / Aki (MeTro) 23,3ke(kl) -- 1.21,9ly xx 
7. 2v t Indicateur / Mika (Luned) 1.22,8 -- 1.21,9ly
8. 2v o Glenn Tempo / Jessika (IRH) 22,8 -- 1.22,8ly xx
9. 2v t Zenaide Darkness / Kim (MeTro) 29,8ke(kl) -- 1.23,1ly
10. 2v t Memory Of Sleeping Beauty / Jossu (MeTro) 28,4ke(kl) -- 1.23,1ly x
Hyl. 2v o Zorian Darkness / Kathy (GO) 20,3ake -- hll
Hyl. 2v t Brusnichka / Jenni T. (Team BJT) 21,0 -- hpl 
Sarja 3. Lämminveriset tas.ajo 2100m: 3 - 4 vuotiaat 1.p. 7 000v€
 
1. 3v t Fancy A Date / Jenni T. (Team BJT) 27,3(kl) -- 1.18,4ke - 7 000v€ + loimi
2. 4v t OR`Angelica Gold / Juuso (ORTS) 18,0ly -- 1.18,4ke - 4 200v€
3. 3v o Don Juan / Kride (Luned) 1.18,0 -- 1.18,9ke - 2 700v€
4. 3v o Jackanapes / Meimi (IRH) 29,8 -- 1.19,2ke - 1 500v€
5. 3v t Memory´s Brûlant / Jossu (MeTro) 18,3ake -- 1.19,4ke - 800v€
6. 3v t Pixel Box S / Pete (GO) 16,4ake -- 1.19,6ke - 400v€
7. 3v o Memory Of Remoteness / Aki (MeTro) 18,0ake -- 1.19,9ke - 400v€
8. 3v t Delicatessen / Merja (Luned) 1.20,9 -- 1.20,4ke - 400v€
9. 3v t Chazz Loisto / Icengard (IRH) 19,8a -- 1.20,8ke xx
10. 3v o October Darkness / Henri S. (UGO) 19,6ake -- 1.20,9ke
11. 3v t Fire´s Brisk / Kim (MeTro) 18,5ake -- 1.21,0ke x
12. 3v o Celestyn Tempo / Jessika (IRH) 21,6 -- 1.21,4ke
13. 4v t Electric Money / Asta (GO) 15,0ake -- 1.21,6ke
14. 3v t For You Loisto / Mikael V. (UGO) 17,1ke -- 1.21,6ke x
15. 3v t Dakota Darkness / Kathy (GO) 17,1ake -- 1.22,5ke
Hyl. 3v o Slogan Peko / Joonas K. (UGO) 18,1ke -- hll 

Karsittu:
Memory Of Mystique, Memory Of Dancer, Memory Of Silence (enint. 3 / omistaja)
Sarja 4. Lämminveriset ryh.ajo 1609m: 14,0 ja nopeammat 1.p. 7 000v€
 
Ryhmä a)
1. 13v o Manuel Loisto / Icengard (IRH) 10,1a -- 1.12,2aly - 7 000v€ + loimi
2. 7v t Zézette Luned / Kari (Luned) 1.12,9 -- 1.12,4aly - 4 200v€ 
3. 5v t Cordelia Loisto / Pete (GO) 13,3ke -- 1.12,4aly - 2 700v€
4. 8v t OR`Britney Gold / Chéry (ORTS) 12,5aly -- 1.12,5aly x - 1 500v€
5. 12v t Token Thema / Meimi (IRH) 13,2a -- 1.12,9aly - 800v€
6. 9v o Peacekeeper Yep / Sorel (JPR) 13,1kex -- 1.13,6aly
7. 12v o Jet Black Loisto / Iina (Team Jetson) 13,1a -- 1.13,8aly xx
8. 11v o Token Dynamite / Jessika (IRH) 13,2 -- 1.14,0aly
9. 5v t Eldlinje / Joonas K. (UGO) 11,1ake -- 1.14,0aly
10. 8v t Get Jouster / Kim (MeTro) 12,7ke -- 1.14,3aly

Ryhmä b)
1. 6v o Lord Chaos / Kirsi (Luned) 1.13,7 -- 1.12,3aly - 7 000v€ + loimi
2. 11v t Bluebay Burn / Heli K (Team Ninitra) 13,5ake -- 1.12,8aly - 4 200v€
3. 8v t P.R. Raisie Rain / Aki (MeTro) 13,5aly -- 1.13,2aly - 2 700v€
4. 7v o OR`Twister Depp / Juuso (ORTS) 13,8ke -- 1.13,6aly x - 1 500v€
5. 7v o Courabou Luned / Lissu (Luned) 1.13,8 -- 1.13,7aly
6. 8v t Hawaii Loisto / Jossu (MeTro) 13,3aly -- 1.13,7aly
Hyl. 8v t Blackroyal Pride / Jenni T. (Team BJT) 13,6 -- hpl
Hyl. 9v t Perfecta Zoony / Halima (JPR) 13,9ke -- hll
Hyl. 7v o Faithful Cortez / Cooper (JPR) 13,5akex -- hyl (murtautuminen)
Hyl. 5v t L'O Cen / Kathy (GO) 13,5ake -- hll 

Karsittu:
Silveline Gone, Mikwar S (enint. 3/omistaja)
Sarja 5. Lämminveriset tas.ajo 2600m: 14,0 - 17,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€
 
1. 7v t Only For Jazz / Iina (Team BJT) 15,4a -- 1.16,5kp - 7 000v€ + loimi
2. 10v t Radical Pitchblack / Icengard (IRH) 15,4a -- 1.16,8kp - 4 200v€
3. 6v t OR`Glamour Depp / Roy (ORTS) 15,7ke -- 1.16,9kp - 2 700v€
4. 4v o Kendall 21 / Mikael V. (UGO) 15,1ake -- 1.17,2kp - 1 500v€
5. 7v t Nipsu Luned / Katri (Luned) 1.14,1 -- 1.17,3kp - 800v€
6. 5v o Blackmailer Loisto / Meimi (IRH) 15,6a -- 1.17,5kp - 400v€
7. 5v o OR`Wonder Depp / Marle (ORTS) 16,6ly -- 1.17,6kp - 400v€
8. 7v o Sa'Haway / Disa (IRH) 16,3a -- 1.17,8kp - 400v€
9. 7v t Yours Truly / Jenni T. (Team BJT) 14,2 -- 1.18,3kp
10. 6v t Endless Loisto / Heli K (Team Ninitra) 16,9ake -- 1.18,8kp
11. 11v t MF Quality Wonder / Aki (MeTro) 15,0ke -- 1.19,2kp
12. 6v t Niisku Luned / Marja (Luned) 1.15,2 -- 1.19,2kp
13. 5v o Hacksaw Jazz / Jossu (MeTro) 16,8ake -- 1.19,3kp x
14. 4v o Charnós / Henri S. (UGO) 15,2ake -- 1.19,6kp
Hyl. 8v t Miséreux Loisto / Kim (MeTro) 14,9aly -- hrp
Hyl. 7v t Grace Kelly / Milka (Luned) 1.14,5 -- hlo 

Karsittu:
Berryjam Burn, Hula Hoop (Lähtö täynnä)
Sarja 6. Lämminveriset ryh.ajo 2100m: 17,0 - 20,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€
 
1. 7v t P.R.Wandella / Sara M (Team Ninitra) 17,8aly -- 1.17,3ake x - 7 000v€ + loimi
2. 5v t L'O Winner All / Kartsa (Luned) 1.18,9 -- 1.17,4ake - 4 200v€
3. 5v t Memory Of Quicksilver / Jenni T. (Team BJT) 18,5a -- 1.17,6ake - 2 700v€
4. 4v o Silver Swing / Jessika (IRH) 18,8 -- 1.17,6ake - 1 500v€
5. 4v t Jolly Fellow Jazz / Meimi (IRH) 19,1 -- 1.17,9ake xx - 800v€
6. 6v o Snapdragon / Oona (Luned) 1.18,2 -- 1.18,9ake
7. 6v t Odessa Iostream / Iina (Team BJT) 18,0 -- 1.19,7ake
8. 6v o Get Zeppelin / Icengard (IRH) 19,2 -- 1.20,3ale
9. 6v o Dreamfield's Lionheart / Heli K (Team Ninitra) 18,5kp -- 1.20,6ake 
Sarja 7. Kylmäveriset ryh.ajo 1609m: 3 vuotiaat PÄÄLÄHTÖ 1.p. 10 000v€
 
1. 3v o Kekan Lentoherja / Kathy (GO) 42,5ke -- 1.43,1aly - 10 000v€ + loimi
2. 3v o O.R. Roihun Sokrates / Lucas (ORTS) 48,5ke -- 1.45,1aly - 6 500v€
3. 3v o Deejii / Kride (Luned) 1.50,3 -- 1.48,2aly - 4 000v€
4. 3v t Loisto-vimma / Icengard (IRH) 53,5 -- 1.49,2aly xx - 2 000v€
5. 3v o Muiston Ritari / Kim (MeTro) 39,2ke(kl) -- 1.49,3aly
6. 3v t Karpalo / Pete (GO) 54,2ke -- 1.49,3aly
7. 3v o S.A. Niklas / Asta (GO) 45,5ly -- 1.49,3aly
8. 3v o Loisto-Tuliveli / Jessika (IRH) 48,9 -- 1.49,6aly
Sarja 8. Kylmäveriset tas.ajo 2100m: 4 - 5 vuotiaat 1.p. 7 000v€
 
1. 4v o Erikeepperi / Pete (GO) 43,5ke -- 1.33,2ke - 7 000v€ + loimi
2. 4v t Ripsahdus / Riina (Luned) 1.34,1 -- 1.33,2ke - 4 200v€
3. 4v o Aleksanteri / Asta (GO) 37,5ke -- 1.33,8ke xx - 2 700v€
4. 5v o Muiston Myrsky / Aki (MeTro) 31,4aly -- 1.34,4ke xx - 1 500v€
5. 4v o Totipotentti / Kirsi (Luned) 1.34,1 -- 1.35,1ke - 800v€
6. 5v o O.R. Roihun Rembrant / Marle (ORTS) 28,0aly -- 1.35,3ke - 400v€
7. 4v t Rona RD / Kim (MeTro) 34,1ke -- 1.35,6ke - 400v€
8. 4v o J.T. Vinnare / Iina (Team BJT) 56,1(kl) -- 1.35,7ke - 400v€
9. 4v o Spöke NRL / Mira (SPT) 1.48,0ke -- 1.37,0ke
10. 4v t AH Dimma / Kathy (GO) 37,2ke -- 1.37,4ke
11. 4v t Purnin Elsinor / Heli K (Team Ninitra) 43,6aly -- 1.37,5ke
12. 4v o Taikasumun Prinssi / Jenni T. (Team BJT) 41,9a -- 1.37,9ke
13. 4v t L'O Tervehdys / Jossu (MeTro) 35,0ke -- 1.38,0ke
Hyl. 4v t Kassiopeia / Sari (SPT) 1.56,0ke -- hll
Hyl. 5v o F.T.N. Aikapommi / Jessika (IRH) 35,3 -- hlo
Hyl. 4v t TM Suvi-Tuulia / Milka (Luned) 1.39,0 -- hll 

Karsittu:
Muiston Häivähdys (enint. 3/omistaja)
Sarja 9. Kylmäveriset ryh.ajo 2100m: 25,5 ja nopeammat, 4v+ 1.p. 7 000v€
 
Ryhmä a)
1. 7v o Huvi-Tunturi / Halima (JPR) 20,9kex -- 1.21,4ake - 7 000v€ + loimi
^ Tulos on uusi rataennätys kyseisellä matkalla, palkinnoksi 1 000v€!!
2. 8v o Jukujätkä / Joonas K. (UGO) 21,0ake -- 1.21,6ake - 4 200v€
3. 9v o Kirivoro SLS / Kim (MeTro) 21,1ke -- 1.21,9ake xx - 2 700v€
4. 8v o Ummikko Luned / Sorel (JPR) 21,0ke -- 1.21,9ake - 1 500v€
5. 12v o J.T. Jasperi / Jenni T. (Team BJT) 21,0a -- 1.22,2ake - 800v€
6. 7v o O.R. Roihun Ramses / Chéry (ORTS) 21,3a -- 1.22,4ake xx
7. 7v t Epigrammi / Riikka (Luned) 1.23,4 -- 1.22,4ake
8. 12v o Halla-Herra / Lucas (ORTS) 20,3a -- 1.22,4ake x
9. 10v o Koron-Eelis / Iina (Team BJT) 23,5a -- 1.23,1 ake

Ryhmä b)
1. 10v o N.I.N.Postoni / Sara M (Team Ninitra) 25,5ke -- 1.22,0ake - 7 000v€ + loimi
2. 11v o N.I.N.Shamaani / Heli K (Team Ninitra) 24,7ake -- 1.22,1ake - 4 200v€
3. 7v o Hemuli Luned / Maija (Luned) 1.24,0 -- 1.22,5ake - 2 700v€
4. 9v t Villikakara SLS / Jossu (MeTro) 24,3aly -- 1.22,5ake - 1 500v€
5. 8v t Koron Taru / Henri S. (UGO) 24,1ake -- 1.22,7ake
6. 7v t Mymmeli Luned / Kari (Luned) 1.23,9 -- 1.22,9ake
7. 8v o O.R. Rohermi / Roy (ORTS) 24,2ly -- 1.23,3ake
8. 10v o Stridsrop / Assi (MeTro) 24,9ake -- 1.23,5ake
Sarja 10. Kylmäveriset ryh.ajo 3100m: 25,5 - 30,0 aikaiset, 4v+ 1.p. 7 000v€
 
1. 6v o Flirtti Luned / Sorel (JPR) 26,2ake -- 1.29,2api - 7 000v€ + loimi
2. 9v o J.T. Peluri / Kim (MeTro) 29,9ke -- 1.30,7api - 4 200v€
3. 8v t Tulituulen Tähdenlento / Aki (MeTro) 29,7ke -- 1.30,9api - 2 700v€
4. 10v t F.T.N. Tähti-Sirkkeli / Jessika (IRH) 25,8a -- 1.31,4api - 1 500v€
5. 8v o J.T. Komun Ralli / Jenni T. (Team BJT) 26,0a -- 1.31,7api - 800v€
6. 7v t J.T. Rokki-Vauhti / Iina (Team BJT) 27,4 -- 1.31,7api - 400v€
7. 8v o Diktaattori / Meimi (IRH) 26,1 -- 1.31,9api
8. 7v o Bulevardi / Halima (JPR) 29,0ke -- 1.32,1api
9. 4v o Ekvivalenssi / Oona (Luned) 1.27,6 -- 1.32,6api
10. 9v o O.R. Roihun Rafael / Sari (SPT) 1.28,4ake -- 1.32,6api
11. 6v t P.R. Vanukas / Jossu (MeTro) 28,0ake -- 1.32,9api
Hyl. 8v t J.T. Wellemina / Icengard (IRH) 27,2a -- hlo 

Karsittu:
O.R. Roihun Paroni, O.R. Roihun Visle (lähtö täynnä)
 



Radalla tänään:
Hevosia: 140kpl
Rahaa jaettu: 228 000v€